tekst alternatywny

Poduszka ortopedyczna do spania

Poduszka Ortopedyczna do Spania

Poduszka ortopedyczna do spania

Dlaczego prezentujemy taki produkt na stronie o odchudzaniu? To bardzo proste! Wg przeprowadzonych badań podczas umiarkowanego tlenowego wysiłku prowadzonego np. na bieżni z intensywnością tętna na poziomie 120-130 uderzeń na minutę spalanie tłuszczu odbywa się na poziomie około 15-20 gram na godzinę. Oczywiście nie możemy doprowadzić do zablokowania spalania tłuszczu poprzez zwiększenie za bardzo obciążenia lub tętna. Dłuższy trening na wysokim tętnie spowoduje zablokowanie procesów spalania tłuszczu. A co do tego wszystkiego ma sen? Nie chodzi oczywiście o poobiednią drzemkę. 🙂 Wg badań podczas spokojnego, nieprzerwanego snu nasz organizm spala dwukrotnie więcej tłuszczu do 24 godzin po przeprowadzonym wysiłku. Dlatego tak ważny jest spokojny i nieprzerwany sen. A dobrej jakości poduszka do spania przyczyni się do tego z całą pewnością. Dzięki niej ograniczymy ból w odcinku szyjnym i piersiowym w kręgosłupie, drętwienie kończyn górnych lub ból głowy. Może warto spróbować?

Piekarnia Internetowa

Dobrze śpimy kilogramy tracimy!

Każdy z nas ma pełną świadomość tego, jak ogromne znaczenie dla regeneracji ludzkiego organizmu ma sen i odpoczynek. Zarówno brak tych elementów, jak i ich niewłaściwa realizacja ma negatywne skutki na nasze samopoczucie, a także może wywoływać różnego rodzaju bóle i dolegliwości. Najczęstszymi problemami związanymi z niewłaściwą pozycją ludzkiego kręgosłupa podczas odpoczynku, bądź snu są w szczególności: rwa kulszowa, korzonki, bezsenność, chrapanie, wypadający dysk, ból głowy, ból karku, bóle kręgosłupa czy bóle barku, a także wiele innych zaburzeń.

Doskonałym rozwiązaniem tych problemów są poduszki ortopedyczne. Produkty te po raz pierwszy zostały wyprodukowane w Szwecji i z czasem ich eksport rozprzestrzenił się do innych państw. Fizjoterapeuci potwierdzają, iż z poduszek ortopedycznych korzystać mogą wszystkie osoby, bez względu na wiek. Jednak im wcześniej rozpocznie się korzystanie z nich, tym szybciej można zminimalizować, bądź wręcz uniknąć całkowicie problemów z bólami związanymi z odcinkiem szyjnym kręgosłupa.

Największą zaletą poduszek ortopedycznych jest wygoda, a także zapewnienie optymalnego ułożenia kręgosłupa podczas siedzenia, bądź podczas spania. Istota poduszek ortopedycznych do spania polega na odpowiednim poparciu szyi po to, aby poprawnie odciążyć kręgi szyjne i rozluźnić mięśnie wokół karku i ramion. Podziału poduszek ortopedycznych dokonać możemy w oparciu o różne kryteria, m.in. kształt, wymiar, producenta, czy sposobu zastosowania. W grupie poduszek do spania wymienić można przykładowo poduszki: profilowane, ergonomiczne, przeciw odleżynowe, czy poduszki rehabilitacyjne. Z kolei poduszki do siedzenia to poduszki lędźwiowe, które pozwalają utrzymać prawidłową postawę podczas siedzenia. Jest ona tak zbudowana, aby idealnie wypełnić przestrzeń między oparciem, a ciałem człowieka.

Firma Thuasne – 160 lat doświadczenia!

Jedną z firm zajmujących się m.in. produkcją poduszek ortopedycznych jest firma Thuasne. Jest to firma pochodząca z Francji, która powstała w 1847 roku, w miejscowości Saint Etienne. Początkowo zajmowała się ona wyłącznie produkcją materiałów elastycznych dla medycyny. Z czasem jednak poszerzała swoją ofertę o kolejne gałęzie produkcji, przy stałym współudziale lekarzy ortopedów i rehabilitantów. W chwili obecnej firma Thuasne oferuje w szczególności: produkty zaopatrzenia ortopedycznego, produkty do kompresjo terapii, bieliznę dla sportowców, a także sprzęt rehabilitacyjny.

Poduszka ortopedyczna
Poduszka ortopedyczna

Thuasne – poduszka ortopedyczna Cervi+

Jednym z innowacyjnych produktów firmy Thuasne, w grupie poduszek ortopedycznych jest poduszka piankowa Cervi+ z pamięcią kształtu. Jest to poduszka, która dopasowuje się podczas snu do kształtu głowy i szyi, bez względu na pozycję, jaką przyjmuje śpiący. W ten sposób zmniejsza się także siła nacisku, a dzięki delikatnemu uciskowi pianki wywieranemu przez zapamiętanie kształtu głowy poprawia się krążenie krwi śpiącego. Poduszka Cervi+ zmniejsza dodatkowo nadmierne obciążenie barków i odcinka szyjnego kręgosłupa, przez co przeciwdziała niepożądanym naprężeniom, prowadzącym do bólu i innych schorzeń. Wymiary poduszki Cervi+ firmy Thuasne to 32 cm długości, 50 cm szerokości oraz od 8 do 10,5 cm grubości; zaś gęstość pianki wynosi 75 kg na metr sześcienny.

Poduszka do spania ortopedyczna
Poduszka do spania ortopedyczna

Poduszka Cervi + kosztuje około 135 zł brutto z fakturą vat oraz gwarancją. Przy zakupie 2 szt wysyłka na nasz koszt! Jeżeli jesteś zainteresowany – napisz i ustal szczegóły transakcji.

Piekarnia Internetowa