Piekarnia Internetowa

Dieta Cambridge


Dieta Cambridge

Często dieta Cambridge określana jest jako “Dieta Ostatniej Szansy”. Jest to dieta dająca organizmowi wszystkie niezbędne elementy właściwego odżywiania a przy tym łączna kaloryczność posiłków na jeden dzień to około 400 – 500 kalorii. Dieta Cambridge jest tak jednak skonstruowana, że nie musimy się obawiać, że jest to niewystarczające źródło odżywiania. Nie podjadając i pijąc dużo wody średnio traci się na diecie ok 3 kilogramy tygodniowo.

Dieta Cambridge to przygotowane specjalnie dla Was trzy posiłki dziennie dla kobiet lub cztery dla panów, niskoenergetyczne, których spożywanie przez okres około 3 tygodni prowadzi do szybkiego i skutecznego zrzucenia zbędnych kilogramów. Pozwala też zachować szczupłą sylwetkę przez dłuższy okres czasu. Posiłki muszą być spożywane zgodnie z zaleceniami dietetyka. Zawartość torebki (137 kcal, dzienna wartość 412 lub 549 kcal) jest przygotowana do sporządzenia posiłków. Każdy z trzech posiłków odpowiada 1/3 dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminy, składniki mineralne oraz białko.

Smaki zupek:

  • zupa jarzynowa, zupa grzybowa z borowików, zupa pomidorowa, zupa o smaku kurczaka z grzybami, zupa żurek

Smaki napojów: (jeden napój stanowi jeden posiłek)

  • kawowy, cappuccino, waniliowy, truskawkowy, owoce leśne

Batony Cambridge:

  • żurawinowy, czekoladowy, morelowo-waniliowy, zbożowy o smaku owocowym, jabłkowy z rodzynkami


Dieta Cambridge oparta jest na białku. Główne posiłki to tzw. zupki w proszku, które rozpuszcza się w wodzie. Zupki w proszku zapakowane są w odrębne papierowe szczelnie zamknięte torebki. Po rozpuszczeniu w około szklance ciepłej wody są gotowe do spożycia. Można także rozpuszczać pół opakowania jednej zupki w szklance wody. Posiłek będzie wówczas bardziej wodnisty i mniej aromatyczny smakowo, za to zyskamy więcej posiłków dziennie (aż 6 zupek), co dla niektórych jest dobrym sposobem na zwalczanie uczucia głodu. Można także postępować odwrotnie, zmniejszając ilość wody, dzięki czemu uzyskujemy posiłek o konsystencji budyniu. Posiłek taki należy wówczas popijać wodą.


Zamów indywidualną dietę Cambridge, inną i zostaw swą opinię:
Koszt diety: Umiarkowany


Tabletki na Odchudzanie:

Najtańsze Preparaty na Odchudzanie. Niskie Ceny – Pewny Sklep – Oryginalne Produkty!
Suplementy odchudzające online


Osoby zadowolone z działania diety Cambridge i ich opinie:


Podstawowa zasada przy stosowaniu diety Cambridge: pijemy duże ilości niegazowanej wody – ok 2 litry lub innych napojów bezkalorycznych i nie podjadamy! Nie należy pic alkoholu, ani napojów z kofeiną. Nie należy także nadmiernie się wysilać np. ćwicząc. Do posiłków, zwłaszcza gdy mamy zaparcia można, dodać łyżkę otrąb owsianych.

Stosując dietę Cambridge w jednym cyklu można zrzucić do 10 kilogramów nadwagi. Wzorowy cykl diety Cambridge wygląda następująco: 3 tygodnie ścisłej diety Cambridge, a zaraz po zakończeniu jeszcze dwa tygodnie diety mieszanej. Ścisła dieta Cambridge polega na przyjmowaniu jedynie produktów Cambridge, wyłącznie zupek i koktajli, a także batonów. Nie może być stosowana dłużej niż 3 tygodnie. Dieta mieszana polega na zastępowaniu części posiłków zwykłych w ciągu dnia na produkty diety Cambridge.

Lucyna Ryznar

trener personalny

Po cyklu diety ścisłej i mieszanej można rozpocząć kolejny cykl. Diety Cambridge nie mogą stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią, jednak nie jest ona absolutnie zabroniona. Dieta Cambridge może być stosowana w tym przypadku jako dieta uzupełniająca. Dieta Cambridge nie jest także przeznaczona dla osób w wieku poniżej 14 lat, dla osób z cukrzycą typu I, dla osób z głęboką depresją. Dieta nie jest także przeznaczona dla chorych na bulimie, anorexie, uczulonych na białko w mleku.

Generalnie dietę Cambridge należy stosować pod fachowym okiem konsultantów. Dlatego zanim zaczniemy warto w swoim mieście znaleźć takiego konsultanta i porozmawiać na temat swojego odchudzania, ewentualnych chorób i przeciwwskazań.

Maria Kowal

dietetykSprawdź też inne diety o dobrym działaniu i opiniach:


Piekarnia Internetowa